28 sep 2025 De technicus van Netkwesties zei het vorig jaar al: “AI maakt internet kapot.” Ik ben dat al een poosje aan het onderzoeken, maar een artikel in Economist daarover dit weekend noopt tot afronding.
27 sep 2025 Onder de naam Image Whisperer introduceert de belangrijkste Nederlandse expert in online uitingen, Henk van Ess, een middel om te controleren of beelden echt zijn of vervaardigd met AI.
18 sep 2025 Natuurlijke hulpbronnen, waaronder mensen, worden uitgebuit ten behoeve van AI-groei. Ook de Nederlandse lobby om mee te doen in de wedloop is krachtig.
31 aug 2025 Gebruik van AI-bots gaat ten koste van het zelfstandig denken. Dat beweert Floor Rusman in NRC in “3 minuten leestijd”. In hoeverre is die bewering juist? Worden we van columnisten wel wijzer? Wat vindt AI van Rusman?
17 aug 2025 Niet de vermaarde New York Times, maar de uitstekende Wall Street Journal leidt de opstand tegen het Trumpisme. Nu krijgt het bedrijf voor data-analyse van Trump-partner Peter Thiel, Palantir, een crimineel etiket. Maar dat is vriendelijk bedoeld.
Netkwesties is een webuitgave over internet, ict, media en samenleving met achtergrondartikelen, beschouwingen, columns en commentaren van een panel van deskundigen.
De Netkwesties nieuwsbrief bevat boeiende achtergrondartikelen, beschouwingen, columns en commentaren van een panel van deskundigen o.g.v. internet, ict, media en samenleving.
De nieuwsbrief is gratis. We gaan zorgvuldig met je gegevens om, we sturen nooit spam.