23 nov 2025 De “Digital Omnibus” verlost ons van het malle gedoe met cookies dat twintig jaar lang een schaamlap was voor privacybescherming. Wat er precies voor in de plaats komt is nog onduidelijk, maar de bedoeling is dat het Europese bedrijfsleven er garen bij spint. Big Tech lift mee.
15 nov 2025 Neoliberalisme hielp Google aan de EU-goedkeuring van overnames en aan ongehinderde investeringen in kleine bedrijven. En Meta verdient goud aan frauduleuze reclame.
19 okt 2025 De Nobelprijs voor literatuur komt de Hongaarse schrijver László Krasznahorkai toe vanwege zijn “meeslepende en visionaire oeuvre dat, te midden van apocalyptische terreur, de kracht van kunst bevestigt”. Zijn werk is even tijdloos als heel actueel.
09 sep 2025 Ex-premier Boris Johnson had een geheime ontmoeting met Peter Thiel, steunpilaar van Trump en medeoprichter van het controversiële databedrijf Palantir, dat aan de Britse gezondheidsdienst NHS een dataplatform leverde voor bijna 400 miljoen euro.
2025
03 sep 2025
Wel boetes van bijna 3 miljard EU en 325 miljoen in Frankrijk
Netkwesties is een webuitgave over internet, ict, media en samenleving met achtergrondartikelen, beschouwingen, columns en commentaren van een panel van deskundigen.
De Netkwesties nieuwsbrief bevat boeiende achtergrondartikelen, beschouwingen, columns en commentaren van een panel van deskundigen o.g.v. internet, ict, media en samenleving.
De nieuwsbrief is gratis. We gaan zorgvuldig met je gegevens om, we sturen nooit spam.