Nieuwsbrief ontvangen?

De Netkwesties nieuwsbrief bevat boeiende achtergrondartikelen, beschouwingen, columns en commentaren van een panel van deskundigen o.g.v. internet, ict, media en samenleving.

De nieuwsbrief is gratis. We gaan zorgvuldig met je gegevens om, we sturen nooit spam.

Error
zondag 15 juni 2025, 12:32
Netkwesties mail 264: Stefan Pop en kwalijke algoritmes; Tom Jan Meeus vs Maurice de Hond

Netkwesties mail 264

Meer en meer bevat Netkwesties onderwerpen die ik zelf belangrijk vind. Die lopen nogal uiteen gezien m’n te brede belangstelling en beantwoordden dus onvoldoende aan de lezersvraag. Het ergst wijkt m'n belangstelling voor cultuur af, met artikelen over theater.

Daarentegen 'scoren' artikelen over privacy het best. Daar weet ik relatief het meest van en dus/bovendien hebben de meeste abonnees daar belangstelling voor. Onder hen zijn veel juristen, maar die hebben nog nooit een cent van hun hoge omzetten bijgedragen aan Netkwesties. Dat is eigenlijk wel fijn, want inkomsten scheppen verplichtingen.

En commerciële sturing is er dus niet. Wekelijks kan ik de tas met boodschappen bij Dirk of Lidl betalen, en heb het verder materieel meer dan goed. Het sociale leven is rijker dan ooit, mentale pijn zet ik voor zover mogelijk om in melancholie. Hoe ouder je wordt, des te gelukkiger je kunt worden met het vrijmaken van materiële zaken.

Maar goede gezondheid is wel 'een dingetje'. Gezond kunnen opstaan maakt me zo blij als een kind, het tegendeel geldt ook. Het is allerminst een vanzelfsprekendheid, ook niet in de vriendenkring met uitzaaiingen etc.

Nou ja, lees met plezier, of niet, het maakt niet zo veel uit in het licht van de eeuwigheid ;-) En zoals acteur Sanne den Hartogh me in een vraaggesprek zei: "Geluk is iets anders dan succes"

Fijne dag!

Peter

Tom-Jan Meeus van NRC versus Maurice de Hond in De Nieuwe Wereld
Tegenspraak of ook tegenkrachten voor kabinet Schoof/Wilders?
Tom-Jan Meeus van NRC versus Maurice de Hond in De Nieuwe Wereld
15 jun 2025 - Maurice de Hond onderschrijft in online ‘alternatief medium’ De Nieuwe Wereld het PVV-frame over “tegenkrachten”. In ‘main stream medium’ NRC stelt Tom-Jan Meeus dat De Hond zich niet op feiten baseert. De Hond verwijst naar Arnon Grunberg. Een boeiende botsing.
 
Sociale media algoritmen hebben veel grotere invloed op onze smaak voor humor dan wij beseffen
Gevoelige onderwerpen bereiken minder mensen
Sociale media algoritmen hebben veel grotere invloed op onze smaak voor humor dan wij beseffen
15 jun 2025 - Grappen maken over heilige huisjes, taboes of angsten werkt als een ventiel voor spanningen in de samenleving. Maar sketches waarin bepaalde onderwerpen expliciet worden besproken, vallen nu vaak weg in het algoritme van sociale media.
 
De AVG gaat voorzichtig op de schop, maar is het genoeg?
Voorstel Europese Commissie kan veel beter
De AVG gaat voorzichtig op de schop, maar is het genoeg?
24 mei 2025 - Europa wil de databeschermingswet AVG (GDPR) aanpassen teneinde de druk voor het bedrijfsleven te verlichten. Dat is een goed voornemen, maar de uitwerking gaat niet ver genoeg.
Wat vinden de experts?
Arnoud Engelfriet
Arnoud Engelfriet
Vereenvoudiging AVG zou veel onnodig kopzorg schelen
 
New York Times contra OpenAI wordt strijd om privacy vs auteursrecht
Reddit daagt AI-maker Claude voor de rechter
New York Times contra OpenAI wordt strijd om privacy vs auteursrecht
11 jun 2025 - Een Amerikaanse rechtbank gebiedt OpenAI om alle opdrachten van gebruikers te bewaren als mogelijk bewijsmateriaal in de rechtszaak die New York Times aanspande wegens vermeende schending van auteursrecht op artikelen.
 
Je WhatsApp-berichten kunnen je ontslag betekenen
De valkuilen van datacommunicatie in plaats van spreektaal
Je WhatsApp-berichten kunnen je ontslag betekenen
05 jun 2025 - Het is laat op de avond en je telefoon trilt van het geplaag van collega's. Je doet, met een paar wijntjes in de kraag, vrolijk mee met het gesprek. Maar je ontwaakt met onrust: hoe worden je berichten ontvangen?
 
Explosie in energievraag door AI vereist maatschappelijk debat
Tegenspraak nodig voor krachtige lobby van datacenterbranche
Explosie in energievraag door AI vereist maatschappelijk debat
06 jun 2025 - De groei van datacenters, nodig voor AI, leidt tot een sterke toename in de vraag naar elektriciteit en brengt klimaatdoelstellingen in gevaar. Daarom is het hoog tijd voor een debat over welke plaats er is voor deze sector in Nederland.
 
Desinformatie leidde al tot kannibalisme in de Nederlandse Gouden Eeuw
Gebroeders De Witt onderschatten de invloed van roddels en volksgevoel
Desinformatie leidde al tot kannibalisme in de Nederlandse Gouden Eeuw
11 jun 2025 - De Nederlandse Gouden Eeuw, die begon in 1588, staat bekend om de kunst van Rembrandt, de uitvinding van de microscoop en de specerijenhandel van de Verenigde Oost-Indische Compagnie. Het eindigde een kleine eeuw later in een volksgericht.
 
Nadruk op nichterige kant van koning Willem II in muzikale komedie
Bostheater Amsterdam fijne plek voor historisch stuk
Nadruk op nichterige kant van koning Willem II in muzikale komedie
15 jun 2025 - Willem II was maar een kleine tien jaar onze koning, maar zijn kleurrijke leven leent zich bij uitstek voor een theaterstuk. Tom de Ket pakte de handschoen op. Een kluchtig stuk is het gevolg, met boeiende verwijzingen naar hedendaagse politiek.
 
 ‘Geluk is iets anders dan succes’
Acteur Sanne den Hartogh ging in therapie in een dip
‘Geluk is iets anders dan succes’
15 jun 2025 - Toneel-, film- en tv-acteur Sanne den Hartogh sloeg een aanbod van een Europees topgezelschap af, ging ruim een jaar in retraite en kiest nu voor iets nieuws in Groningen. “Mijn intuïtie oordeelt.” Waarom nam hij pauze als veelgevraagd acteur?
 
Netkwesties
E-mail: peter@p7.nl
Netkwesties © 1999/2025. Alle rechten voorbehouden.
 
Netkwesties
Netkwesties is een webuitgave over internet, ict, media en samenleving met achtergrondartikelen, beschouwingen, columns en commentaren van een panel van deskundigen.
Colofon Nieuwsbrief RSS Feed Twitter

Nieuwsbrief ontvangen?

De Netkwesties nieuwsbrief bevat boeiende achtergrondartikelen, beschouwingen, columns en commentaren van een panel van deskundigen o.g.v. internet, ict, media en samenleving.

De nieuwsbrief is gratis. We gaan zorgvuldig met je gegevens om, we sturen nooit spam.

Abonneren Preview bekijken?

Netkwesties © 1999/2025. Alle rechten voorbehouden. Privacyverklaring

1
0